Główna » Bez kategorii » Zostań przyjacielem szkła ;)

Zostań przyjacielem szkła ;)

Pod tym intrygującym apelem kryje się idea świadomego wyboru opakowań szklanych tak często jak to możliwe.

Kochamy szkło. Dlaczego? Wybór jest prosty, dla ciebie, twojej rodziny i środowiska. To jest wiadomość od Przyjaciół Szkła (Friends of Glass-FOG) paneuropejskiego ruchu zainicjowanego przez podobnie myślących ludzi, którzy zobowiązali się wybierać opakowania szklane za każdym razem! Oto dlaczego:

Szkło szanuje naturę, ciebie i mnie
Nigdy nie odrzucaj prezentu, szczególnie jeśli jest to prezent od Matki Natury.  Szkło jest jednym z jej najdoskonalszych prezentów w całości składających się z nietoksycznych, naturalnych materiałów. Jest jednym z opakowań najbardziej przyjaznych środowisku.

Szkło jest w 100% przetwarzalne.
Szkło jest jedynym materiałem opakowaniowym przetwarzalnym w 100%: można go przetwarzać na okrągło. Oznacza to zużycie mniejszej ilości  energii i naturalnych źródeł.

Szkło jest dobre dla naszego zdrowia.
Szkło jest obojętne: jest jedynym materiałem opakowaniowym, który nie potrzebuje dodatkowych warstw do zabezpieczenia przechowywanego w nim produktu. Oznacza to, że twoje wino, sos czy fasola smakuje jak…wino, sos i fasola.

Szkło jest autentyczne.
W ciągu 5 000 lat szkło udowodniło swoją jakość . Jest z nami od zawsze, ukazując się w historii od czasów Tutenhamona do Napoleona

Szkło ma klasę.
Żaden inny materiał nie dorównuje prostocie swojego piękna i kunsztowi, który wiąże się z produkcją szkła. Pomyśl o stylu i klasie, które szklana butelka, szklana karafka czy szklany słoik nadaje np. twojej zastawie stołowej.

Jeśli tak jak my wierzysz, że wybierając szkło kiedykolwiek to możliwe dokonujesz właściwego wyboru dla siebie, swojej rodziny i dla środowiska , dołącz do Przyjaciół Szkła już dziś. Uzyskaj bezpośredni dostęp do najnowszych informacji, wskazówek, tryków i inspiracji dla lepszego stylu życia od innych Przyjaciół Szkła w Europie.

Manifest Przyjaciół Szkła
Przy każdej okazji wybieram szkło, ponieważ…

Szkło szanuje naturę, ciebie i mnie
Szkło w 100% nadaje się do recyklingu
Szkło jest dobre dla zdrowia
Szkło jest autentyczne
Szkło ma klasę

 

 

Promujemy inicjatywę i zapraszamy do odwiedzenia strony Przyjaciół Szkła, gdzie mozna znaleźć wiele interesujących informacji na temat idei Friends Of Glass oraz powstania i roli szkła w naszym życiu.

Nie brakuje prezentacji multimedialnych i ciekawostek…

5 powodów, żeby wybrać szkło
10 sposobów na to, aby pomóc sobie, rodzinie i środowisku

 

 

Add Comment RegisterWypowiedz się

Twój adres email nie będzie publikowanyPola wymagające wypełnienia *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>