Główna » Bez kategorii » Akcja Posadź Drzewo!

Akcja Posadź Drzewo!

Piąta edycja akcji Posadź Drzewo już trwa! Tym razem, dzięki zaangażowaniu internautów, w polskich parkach narodowych zasadzonych zostanie 160 000 nowych drzew.

Każdy z internautów ma szansę wziąć udział w akcji i zasadzić swoje własne drzewo! Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie www.posadzdrzewo.pl, wybrać jeden z czterech gatunków drzew i zasadzić je w wirtualnym lesie. Każde odwiedziny drzewka powodują jego stopniowy wzrost, przeprowadzając użytkownika przez poszczególne stadia jego rozwoju. Wszystkie wirtualne drzewa zostaną w rzeczywistości posadzone w największych parkach narodowych w Polsce! 

Akcja Posadź Drzewo została uruchomiona w 2006 roku – jej zadaniem jest wspieranie parków narodowych oraz angażowanie społeczeństwa w problematykę ochrony środowiska naturalnego, szczególnie w zakresie odnawialności surowców i sposobów zapobiegania nadmiernej emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Od 2008 roku poprzez stworzenie wirtualnego lasu na stronie www.posadzdrzewo.pl w akcję angażowani są internauci, których wirtualne drzewka zasadzane są następnie w polskich parkach narodowych. Trwająca właśnie, piąta edycja akcji jest szczególna, gdyż rok 2011 ogłoszony został przez ONZ Międzynarodowym Rokiem Lasów. Dlatego też jako cel tegorocznej edycji akcji obrano zasadzenie aż 160 tysięcy drzew – tym razem w Kampinoskim Parku Narodowym, Parku Narodowym Gór Stołowych i Wielkopolskim Parku Narodowym. W sumie, dzięki zaangażowaniu i wrażliwości ekologicznej internautów, w polskich parkach narodowych ma szansę urosnąć pół miliona nowych drzew.

 

Add Comment RegisterWypowiedz się

Twój adres email nie będzie publikowanyPola wymagające wypełnienia *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>